Wc 2018

Nemtii trebuie sa devina mai buni, sper s-o faca de la joc la joc.

South Coreea next. Au făcut ăștia vreo brânză? Nu vad sa le pună probleme.

Au jucat azi cu Mexic, 1 - 2 pt Mexic, chiar rahat pe bat nu-s
Rudy are nasul rupt :disappointed_relieved:

Ai avut tu dreptate cu golaverajul: daca Suedia castiga jocul cu Mexico si Germania binenteles ala cu Corea, au aceleasi puncte, deci se trece la numarat golurile. Dar numai in constelatia asta sunt importante.

Anglia tocmai casapeste Panama-ul: 6 - 1 si mai au de jucat cel putin 10 minute.

La Japonia - Senegal vreau sa ma uit macar un pic, piticii impotriva unora cat usa

@Travelerista :persevere:
Dar ma bucur pt tine ca ești cu sârbii la meciul de azi, cred ca îl vedeți pe la vreo terasa. Iar dacă vor castigaaaaaa, îmi imaginez ce o sa fie acolo :grin:

Îmi pare tare, tare rău :frowning: Dar era cumva de așteptat - echipa nouă, se reconstruiește, jucătorii încă nu se cunosc prea bine și nu sunt obișnuiți unii cu alții.
Am convingerea că vom vedea alt joc la Europene. Eu tot fanul lor sunt :slight_smile:

Meanwhile, dacă e să-i credem pe The Simpsons (care au mai prevăzut diverse), vom avea o finală Mexic - Portugalia. Se verifică parțial: sunt pe tablouri opuse, deci se pot întâlni numai în finală.

mama mia ce meci intre Franta si Argentina, 7 goluri! 4-3 pt francezi. Messi pleaca acasa.

Îmi pare tare rău de Messi, cred c-a fost ultima șansă pentru el. Când nu-i să fie…

Si eu ma oftic ca au pierdut argentinienii si imi pare rau de Messi. Francezii ma enerveaza oricum ca natie si ii voiam trimisi acasa cu toti cimpanzeii din echipa.

Oricum, eu am pariat de la inceput pe Portugalia.

Se spune că finala va fi Mexic - Portugalia, deci ține bine de pariul ăla :smiley:

Eu zic ca-i foarte posibil ca Messi si Ronaldo sa se intalneasca la aeroport :grinning:
Chiar c-a fost bun meciul frantujilor cu argentinienii. Nici eu nu agreez frantujii in general, dar au jucat foarte bine, bravo lor!

Simpsons s-au înșelat de data asta, deci felicitări Uruguay :slight_smile:

Ce fain a zis-o comentatorul german: Götterdämmerung (amurgul zeilor). Foarte potrivită expresie pentru o zi în care și Messi și Ronaldo au părăsit competiția…

Si se intalnesc. Deci, campioana mondiala, campioana europeana si vicecampioana mondiala, toate acasa.

Da. Poate s-or mai da unii jos din spinarea lui Löw, că terci mi ți-l făcură și mai multe nu.
Inclusiv o prietenă de aici știe, la 72 de ani, mult mai bine ce-ar fi trebuit să facă antrenorul german :smirk: Mi-a explicat de mi s-au lungit urechile.

credeam ca e boala romaneasca asta.

Daca tot au plecat greii fotbalului, sper ca tura urmatoare sa se care si francezii, ca numai pe astia nu ii vreau campioni.

Azi ma intereseaza cel mai mult ce vor face croatii, le tin pumnii, au fost o mare surpriza pana acum.

Sper sa treacă Spania de rusi.