Wc 2018

Io ajung să cred că sunt făcute jocurile să câștige rusnacii. Aproape că n-au văzut mingea toată partida.

sper ca nu. Pe bune, ce echipe europene s-ar baga in asa ceva si pt ce? Chiar si in eventualitatea unei finale Franta- Rusia, ceea ce nu cred, as tine cu Franta fara discutii. Meciul cu Argentina a fost super.

Păi nu cred că pe echipe le-a întrebat cineva. La arbitraj mă gândesc mai degrabă…

Ei, astea sunt scenarii cam SF. Nu se baga nimeni la nivelul asta sa ii cante in struna lui Putin. Este totusi Camionatul Mondial de Fotbal, nu Eurovisionul.

e si arbitrajul video, nu cred ca se pot face magarii.

Mi-e greu sa ma decid intre ei pe care ii detest mai mult :joy: Dupa ei, tot la egalitate de puncte, impart locul 2 in clasamentul “simpatiilor” mele, nemtii si englezii. :grimacing:

Eu sper ca nici fracezii si nici rusii sa nu prinda finala.

Despre ce vorbiti voi aici? :eyes:

asta este varianta corecta.

sa nu prindem picior de rusnac in finala. Queen zice nici de francez, eu is asa si-asa cu francezii, nu pot sa spun ca ii detest, dar nici ca-i iubesc.

Mah, ca natii nu imi plac niciunii dintre astia. Asta e motivul pt care nu ii vreau campioni pe rusi, francezi, nemti si englezi. Altfel, dintre toate natiile astea naspa, rusii sunt de departe cei mai praf cand vine vorba de fotbal, asa ca nu ma astept sa faca mare rahat pana la final.

Blaturi sau jocuri rusesti nu au cum sa fie. Totusi, pe argentinieni si pe portughezi nu i-au caftit rusii. Cred ca jocul de fotbal la nivelul asta s-a cam degradat, echipele nu mai sunt asa inchegate, pt ca altfel au numai jucatori care la nivle de club joca pt echipe care rad tot ce intalnesc in cale.

Dar oricat s-o fi degradat jocul echipelor mari, tot nu au cum sa ajunge rusii campioni, oricat s-ar screme ei sau Putin.

Poate castiga Brazilia. de ce nu? Toata lumea cu asteptari de la Messi si Ronaldo, si rupe Neymar fasul,

Ce-a fost asta?? de ce nu se da penalty??

ah, s-a dat penalty pana la urma? m-am speriat.

ce ma??? cum naiba??? cum sa rateze???

ala trebuia eliminat. Ar fi fost gol.

Nu-mi ramane decat sa mut miza pe Brazilia :joy:

In 2006 eram in Germania in timpul campionatului. Numai pt ce galerie aveau brazilienii si meritau titlul :joy: Oricum, m-am impacat mult mai usor cu ideea ca au castigat italienii. Sa nu mai zic ca i-au caftit si pe francezi cu ocazia asta :grin:

Si legat de teoria cu jocul slab la nivel de nationale si cu echipele neinchegate, care nu mai sunt masinile de fotbal de alta data. Pai ganditi-va numai la ce echipe nu s-au calificat: Italia, Olanda…

hahahaaaaa, mai stii ce-a fost in 2006?!? N-am nici cea mai mica idee :joy:

Oh, gata, am recitit, ai legat locul cu evenimentul, am inteles acum.
N-am avut nici cea mai mica idee ca nu joaca Olanda si Italia, am ramas f surprinsa cand am vaut grupele. Turcia a fost? ca si aia le cam jucau pe vremuri.

yassssssss!!! apara Croatia!

pfffffff, no way!!