Wc 2018

nu mai rata, caisaaaaa!

ce ma?? pe bune?

:joy::joy::joy:

Thriller, frate, thriller! daaaaaa! Croatiaaaaaa!

Pai am fost acolo in 2006 si am stat doua saptamani. Am fost si la un meci. Daca imi amintesc de un campionat, apoi de ala imi amintesc :joy:

Turcia? Pai cred ca si astia nu au mai pupat un mondial cam tot de cand nu a mai pupat Romania.

hahahaaa, inseamna ca sunt in urma rau. Poate pe la europene i-am mai vazut, mi se amesteca toate’n cap acum.

Da, pe la european s-au mai invartit, dar nu imi amintesc sa fi facut vreo mare branza pe unde au trecut. Daca nu e cu incendiat recoltele si otravit fantanile si astia sunt usor in afara domeniului de activitate cand vine vorba de fotbal la nivelul asta :joy:

hai ca parca imi amintesc o semifinala… candva. Dar cand au luat grecii europenele, in 2004? au batut Portugalia in primul meci al campionatului, si inca o data in finala. Ei, aia o tin minte ca a fost de coma! :joy:

Se mai intampla si accidente din astea. Acum daca ar castiga rusii lumea ar zice ca e mana lui putin, ca s-au facut jocuri. Dar adevarul e ca nu e musai sa fie asa. Fotbalul e fotbal, pot exista astfel de surprize. Nu stiu ce jocuri ar fi putut face grecii, care si aia le au cu fotbalul mai mult de o groaza. Dar cum-necum s-au lipit de un titlu si au mai si caftit pe unii cu greutate.

au batut portugalia de 2 ori intr-un sg campionat, ceva ceva o fi fost de capul lor.
Nici eu nu cred in aranjamente pt rusi, no way.

Accidente in sensul bun, dar nah…asta nu ii face valori in fotbal. Li se mai intampla sa aiba perioade bune. In cele din urma tot putin straini de fotbal raman si toata gloria aia apune cam cu aceeasi viteza cu care a rasarit. Si de obicei sunt cam unicat accidentele astea. Cum a fost si islanda de ex la euro. Pai nu e de colo ca o echipa, practic de neprofesionisti, sa rupa in calea ei.

Azi ma intereseaza foarte tare ce face Belgia. Nemtii numesc meciul asta favoritul secret (Belgia) cu underdogul campionatului (Japonia).

Mi-ar fi placut sa vad azi Brazil - Mexic.

M-au enervat spaniolii rau de tot. Asa ca din punctul meu de vedere, ff bine ca rusii au fost mai oportunisti si au stiut sa isi vada interesul.
Da-o incolo de treaba, tot meciul si-au dat pase intre ei. F bine ca au plecat acasa.

Pe langa asta, am observat ca fotbalistii au un apetit tot mai mare pentru aruncat pe jos. Una-doua ii vezi intinsi si urland de durere. Te uiti la reluare, cel mult o cazatura/impiedicat sau imbrancit.
Ma mir ca nu le-o fi rusine in onoarea lor de masculi. Nu pricep de ce nu sunt arsi pt genul asta de teatru de ieftin.

Se da cartonas galben pentru de-astea, dar cateodata nu-s bagati in seama ca sa nu se intrerupa jocul pentru un cacat dintr-asta.
N-apuc nici eu sa vad ceva din jocul Brazilia - Mexic, vad ca dupa prima repriza e 0:0

Aaahh, deci oficial inca se da cartonas. Ma gandeam ca babele alea: “parca pe vremea mea ii mai incingeau astia pe obraznici”. Cum nu am vazut vreun cartonas galben pentru dive disperate sa obtina penalty-uri, m-am gandit ca poate au schimbat regula.

Ce ce, se joaca deja? Acum am văzut și eu cât e ceasul :joy:
1-0 pt Brazilia

Aoleu, ca tot zicea @Daria de tavaleli in chinuri închipuite, catamai numărul penibil a făcut Neymar acum :fearful:

Ce, iar a facut 2427 de rostogoliri pe gazon de la un simplu impiedicat?! :smile:

Nu, mai întâi s-a lovit la ureche, asta a părut nasol. Dar când era jos cu mâinile la cap, l-a atins unul, mai bine zis șters, la glezna. Și sa te ții tavaleli. Chiar și comentatorii au zis ca e penibilă faza dar I se iartă. Brazilia merge mai departe.