Wimbledon 2018

Pai aveți doua gagici in semifinale, cum ar fi sa avem finala nemțească??? Dar tre sa treacă amândouă de doua tancuri.

Oricum, din toata schema asta, io țin cu Kerberescu.

Băi, deloc nu-mi place situația cu Prostapenko. S-o oprească naibii cineva. Dacă mai ia un GS, o să ceară teren cu numele ei la fiecare turneu :smirk:

Sper sa-I vina Angi de hac. Trebuie, ca altfel declar turneul ratat la fete.

djoker trecu de Nishi si Federica pare un pic iritat de Anderson

Meci greu greu are Federica. 7-7 in decisiv ca e fără TB.

11-11. Și ambii își fac serviciile ușor.

Federica out.

Shit, shit, shit :((( Și cât am sperat la o finală cu el și Nadal :frowning:

Hm, de dragul istoriei da. Altfel știi ca nu ma dau în vânt. Dar oricum, era cale lunga și nimic nu garanta ca vor trece amândoi și de sferturi și de semi. Nadal și delpo au 1-1 la seturi, nu e meci ușor. Oricare trece mai departe, da de Nole. În același timp, pe Federer, în cazul în care ar fi câștigat, l-ar fi așteptat Isner sau Raonic. Greu de învins ăștia. Raonic l-a bătut în semifinala în 2016.

asa deci la ora actuala, mi-ar placea imens sa castige delpo. pt toate ghinioanele de le-a avut. merita

Da, pot sa spun ca nu ma tăvălesc în chinuri, dar ma îngrijorează faptul ca, oricare dintre băieții ăștia 3 va ajunge în finala, va da nas în nas cu un servbot. Și cred ca Delpo are cea mai buna șansă să câștige.

Haha, Rafa a sărit pe o gagica de 80 de ani în public. Bine ca nu l-a bătut moșul :joy:

E și meciul asta ceva… :fearful:

Rafa a supraviețuit! Avem Semi Rafa cu Nole! Păcat ca nu finala… Dincolo e horror, Isner cu Anderson.

Rafa mai departe

Angi lua primul set

Aici is și nu respir.

Ceva emoții acum în 2, dar a spulberat-o pe prostapenko! Go Angi!

Hach, ce misto!