Wimbledon 2018

As fi vrut o finala 100% nemțească, dar jorjette pare s-o fure de la sirina.

Sirina in finala cu Angi. Go Angi, ai mai bătut-o, timpul sa îți iei revanșa pt wimby 2016. Go Angiiiiii!!!

La ce ora sunt finalele? Ca nu gasesc pe net.

Vad ca inca nu sunt afisate. Eu de obicei dau pe google “wimbledon 2018 order of play” si apare direct programul. La fel cu oricare alt turneu.
Dar inca nu au facut update la program.

Băieții mai au semifinale de jucat. Finala de fete va fi sâmbăta, iar băieții duminica.

La fete cică sâmbăta la 16 ora noastră, asa apare programata pe flashscore.

Am uitat de semifinale :). Vad ca Djoko si Nadal joaca maine in jur de 4. Ce as fi vrut sa vad! Sunt in Cipru si nu am sanse decat live text.

Pfiu, bine c-a ieșit răzgâiata aia, ducă-se.

Altminteri, Serena în finală, ce surpriză :smiley: nimeni nu s-ar fi așteptat :grin:

La 17 ora ro e programat vad. Ei, lasă meciurile ca stam noi aici pt ei. Păcat ca se întâlnesc în semi, asta va fi adevărată finala. Tin și cu Nole.

Hai băieți, faceți un meci spectaculos!

Hai ca va urmaresc de pe plaja, incepand cu ora 17.

Adevarul este ca desi nu am niciodata fana Serena, nu pot decat sa o admir imens pentru puterea de a reveni la nivelul asta dupa ce a trecut prin toate belele dupa nastere:

Embolia pulmonara e crunta, recuperarea e grea si de durata, 1 din 3 are sanse de supravietuire. Un episod asemanator a avut prietenul meu acum doua luni. Poate ca Serena a avut parte de tratamente speciale, dupa heparina nu ai voie sa te ranesti pentru ca sangele nu se coaguleaza.

Eu nu mai pot cu Isner, chiar nu mai pot. Numele lui nu trebuie legat de tenis, pt ca ceea ce joaca el nu are legătură cu tenisul. Jur ca niciun jucător nu ma enervează în halul asta. 3 seturi toate la ție break și mi-e mila de spectatorii aia. Setul 4, Anderson a reușit un break frumos. Sper sa păstreze avantajul. Și dacă-l păstrează, se întra în decisiv. Între timp toți iubitorii de tenis așteaptă sa primească ceva pe ziua de azi, meciul lui Rafa cu Nole urmeaza după asta.
Anderson a pierdut avantajul. Se duce și asta în tiebreaker cred. Horror!

4 ore și ceva de calvar. Hai Andersoane, scoate - l pe asta ca nu mai pot. Idioți organizatorii sa I bage pe ăștia primii, când era clar ca va fi un meci f lung. :rage:
5-5 in decisiv.
Pt Isner, orice punct făcut în un doi se cheamă raliu. Și își pune o față de mama mia ce-am făcut.

haha, io nu ma pot uita momentan dar mie-mi place Isner :slight_smile:

Dacă Anderson prinde retur, nu prea știe ce sa facă cu el.

Ce anume îți place, ca tenis nu știe :rage:
Anderson mișcă mult mai bine.

mi-e simpatic :))) kevin nu prea

Kevin a fost primul și poate singurul dintre jucătorii activi din ATP care a felicitat-o foarte frumos pe Simona după RG. O sa caut.

am vazut ce as cris atunci, e o preferinta personala na