Wimbledon 2018

Iar pericol la Rafa. E vina mea ca încep cu can can uri și răutăți.

Cred ca gata. 3 MP.

Pericol mare

Gata nebuna bravo joker

A luptat ca un erou. A meritat. Bravo! Au făcut cel mai frumos meci de anul asta.
@Lotte a câștigat Nole!

Yessss! Am dat refresh de o suta de ori, netul e prost pe plaja. Nu intelegeam cine e Joker:). M-am linistit:

Cu băieții ăștia și meciul lor de Oscar, mi-a ieșit cea mai buna prăjitură de iaurt cu lămâie ever, niciodata nu mi-a ieșit atât de bine. Problema e ca, in afara de 5 oua și un pachet de unt, restul am pus fără sa știu cât. Nu o să-mi mai iasă în veci

:joy:

Haha încearcă tot la un meci stresant :joy:

Kerberescu a luat primul set! Hai, încă unul!

Angieeeeeeeeeee!!! Yes yes yesssss!
@Travelerista și @Nancy yessss!! Sper sa se bucure nemții!

A castigat usor, bravo ei!

Ce frumos vorbeste Serena!

Angie mai are nevoie de RG pt career slam. 3 titluri, doua în finale cu Serena. Sunt impresionata.

Serena a jucat 4 turnee anul asta și a urcat pe 28.
Urlatoarea a revenit cu 3 luni înainte sa nască Serena, a primit wild card-uri fără număr, a jucat nu știu câte turnee (17, le-am numărat între timp), cu toate astea este în fata Serenei doar cu câteva locuri și puțin peste 300 de puncte. Dar ea vorbește despre rivalitate :joy:

Mă bucur mult pentru ea :slight_smile: dar și pentru Serena.

Ai mei de la munci nu prea se uită la tenis. Când a bătut-o Simo pe Angie la AO, m-am fudulit nițel și s-au uitat la mine ca curca-n crăci.
”Ce e aia… a, tenis? Nein, nein” :)))

Acum aud vor nu vor, dacă au dat-o-n bara la fotbal.

Ce ma bucur :heart_eyes::clap::raised_hands:
Tot mai mult se vorbeste de meciul de fotbal de maine, cu toate ca nu-s implicati direct, decat de tenis :smile: Dar e peste tot la stiri.
Si am ras, unde a citit prima oara Traveleristu’ stirea asta, scria “prima oara dupa 22 de ani, cand a castigat Stephanie Maria…”, i-a luat juma de secunda sa-si dea seama despre ce eroina apusa se vorbeste :smile:

Nole a luat primul set lejer. Vreau sa ia și Anderson unul.

TB in setul 3. A avut 5 set points Anderson in 3. Nașpaa. Măcar un set sa ia, merita după ce i-a scos pe Federer și pe Isner la rand. Hai!